pon-pt 800-2000
sobota 800-1400

- 22 - 301 02 24

- recepcja@dentis-stom.pl

- facebook/dentisstom

Pantomogram Warszawa - nowoczesna diagnostyka

28-01-2015

Pantomogram - Warszawa

Nowoczesna diagnostyka rentgenowska pozwala wykryć wiele nieprawidłowości podczas rutynowej kontroli stomatologicznej przeprowadzonej w naszej klinice - Dentis Warszawa Targówek.

Czym jest pantomogram

PANTOMOGRAM jest to panoramiczne zdjęcie przedstawiające ogólny stan wszystkich zębów. Powinno być wykonywane raz do roku w celu kontroli stanu zębów i tkanki kostnej.

Na podstawie zdjęcia RTG - pantomogramu możemy wykryć zmiany takie jak: próchnica, zatrzymane zęby, zęby nieprawidłowo leczone kanałowo, a także sprawdzić u dzieci zawiązki zębów stałych pod mlecznymi.

Coraz częściej stomatolodzy decydują się na pantomogram, ponieważ dzięki niemu mają możliwość lepszego opracowania ubytków - szczególnie podczas leczenia kanałowego, ale również sprawdzenia stanu uzębienia pacjenta. Nie tylko dorośli powinni decydować się na takie zdjęcie - przede wszystkim warto zadbać o zęby najmłodszych pacjentów. Wszelkie nieprawidłowości związane z wymianą zębów mlecznych na stałe od razu ujawnią się na zdjęciu, dzięki czemu możliwe będzie podjęcie odpowiednich działań.

Samo wykonanie zdjęcia nie wiąże się z żadnymi dolegliwościami i dyskomfortem - nowoczesne urządzenia pozwalają na szybkie i bezproblemowe wykonanie pantomogramu. Jest to również całkowicie bezpieczny sposób diagnostyki. Warto zdecydować się na niego zwłaszcza w przypadku zmiany stomatologa. Nierzadko okazuje się, że pozornie dokładnie opracowane zęby wymagają w rzeczywistości ponownej interwencji. Brak całkowitego wypełnienia kanału, ogniska próchnicy występujące pod wypełnieniem czy nawet pozostawione w kanale fragmenty narzędzi to problemy, z którymi boryka się wielu pacjentów.

Wychodząc naprzeciw ich potrzebom zaopatrzyliśmy naszą klinikę w pantomogram Warszawa posiada wiele punktów wykonujących tego typu zdjęcia, jednak nasze usługi to wygoda i oszczędność pieniędzy w jednym. Nie musisz już szukać otwartej w danych godzinach pracowni, która może znajdować się na drugim końcu miasta. W naszej klinice wykonasz zdjęcie bez problemów i konieczności oczekiwania.

Wykonanie pantomogramu trwa kilkanaście sekund, jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne (obecne urządzenia emitują bardzo niską dawkę promieniowania). Wynik otrzymujemy na płycie CD.

Aby wykonać zdjęcie RTG niezbędne jest skierowanie od lekarza

Pacjenci bez skieowania mogą mieć wykonane zdjęcie po wcześniejszej umówionej konsultacji i wywiadzie medycznym (bezpłatnym) z lekarzem w naszej klinice.

Jeśli potrzebują Państwo wykonać pantomogram w Warszawie - zapraszamy do Kliniki stomatologicznej Dentis na Targówku.