- 22 - 301 02 24

- recepcja@dentis-stom.pl

- facebook/dentisstom

Ortodonta - Warszawa Targówek

ortodonta targówek

ortodonta targówek

ortodonta targówek

Niektórych Matka Natura obdarzyła pięknymi i zdrowymi zębami. Niestety często uzębienie nie należy do najbardziej urokliwych, lub jeden ząb odstaje od pozostałych. Nieprawidłowy zgryz czasami potrafi zaburzyć estetykę całej twarzy, innym razem pozostaje niezauważalny.

Nieprawidłowy zgryz stwierdza się wówczas, gdy zęby dolne nieprawidłowo kontaktują się z górnymi. Jest to spowodowane nietypowym kształtem lub wielkością łuków zębowych. Współczesna ortodoncja pozwala na korekcję takich zmian w każdym wieku – zarówno dzieci oraz młodzieży, jak i dorosłych. Tylko profesjonalny ortodonta potrafi zaplanować skuteczne i przynoszące doskonałe rezultaty leczenie.

Lekarz ortodonta po wstępnych oględzinach może zastosować zdejmowany aparat ruchomy lub stały. W naszej klinice o znakomitej lokalizacji – Warszawa Targówek – znajdą Państwo szereg specjalistycznych aparatów.

Aparat ruchomy to doskonały sposób korekcji zgryzu u dzieci w weku 4-12 lat, a więc przed ukończeniem wymiany zębów mlecznych na stałe. Aparat ruchomy zakłada się na całą noc oraz kilka godzin podczas dnia (4-6). Tylko systematyczne stosowanie może przynieść rezultaty leczenia.

Aparaty stałe spełnią swoją funkcję zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Specjalne klamry i klej trwale mocują aparat do łuku zębowego. Co kilka tygodni wykonuje się korektę ustawienia. Skuteczność aparatu stałego uwarunkowana jest czasem noszenia – 24 godziny na dobę.

Leczenie aparatem stałym wymaga dokładnego czyszczenia zębów po każdym posiłku i przed snem. Nie zaleca się spożywania produktów twardych i lepkich, które mogą uszkodzić aparat. Efekty są zauważalne tylko, gdy pacjent stosuje się do wszystkich zaleceń ortodonty. Zapraszamy Państwa do naszej kliniki, mieszczącej się w znakomitej lokalizacji – Warszawa Targówek.