Pon-Pt: 8:00 - 20:00 | Sob: 8:00 - 14:00
Leczenie stomatologiczne w narkozie – bezboleśnie i bezstresowo

26-09-2019

Leczenie stomatologiczne w narkozie – bezboleśnie i bezstresowo

Wiele osób decyduje się na wizytę u dentysty dopiero wtedy, gdy dolegliwości nie pozwalają im normalnie funkcjonować. Za takim zachowaniem najczęściej kryje się strach przed zabiegiem, bólem i stresem. Współczesna stomatologia pozwala na wykonywanie bezbolesnych zabiegów, a dentyści są przyjaźnie nastawieni do pacjentów i znają sposoby na skuteczne rozładowanie stresu. Jednak nie wszystkich przekonuje oferta obejmująca znieczulenie miejscowe, które umożliwia wyeliminowanie aspektu bólowego, lecz nie redukuje silnych emocji związanych z przeżywaniem zabiegu. Osobom, które marzą, by przejść zabieg nieświadomie, polecamy leczenie stomatologiczne w narkozie. Narkoza w stomatologii jest tym, na co od dawna czekali pacjenci panicznie bojący się wizyty u dentysty. Kiedy warto zdecydować się na zabieg pod narkozą?

Na czym polega narkoza?

Narkoza, w przeciwieństwie do najczęściej stosowanego znieczulenia miejscowego, jest znieczuleniem ogólnym, które polega na kontrolowanym i odwracalnym zniesieniu świadomości, bólu i odruchów oraz zwiotczeniu mięśni szkieletowych. Leki pozwalające wprowadzić pacjenta w stan narkozy najczęściej podawane są dożylnie, a głębokość narkozy lekarz dostosowuje do rodzaju zabiegu. Anestezjolog czuwa nad stanem pacjenta w trakcie zabiegu, troszcząc się o jego bezpieczeństwo i kontrolując parametry życiowe. Kiedy ty śnisz o niebieskich migdałach, dentysta pracuje nad twoim nowym uśmiechem :)

Leczenie stomatologiczne w narkozie – dla kogo?

Decyzja o poddaniu się leczeniu w narkozie nie należy wyłącznie do pacjenta. Zanim pacjent zostanie wprowadzony w stan narkozy, musi poddać się badaniom i zaleceniom lekarza, a przede wszystkim pozytywnie przejść kwalifikację do znieczulenia ogólnego. Leczenie stomatologiczne w narkozie rozpoczyna się od wizyty konsultacyjnej, podczas której lekarz prowadzący zleca wykonanie niezbędnych badań, takich jak: morfologia, potas, sód, poziom glukozy, kreatynina, czas krzepnięcia KK i wskaźnik protrombinowy oraz inne zgodnie z wytycznymi lekarza anestezjologa prowadzącego narkozę. Jeśli wyniki będą w normie i nie wystąpią przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu w narkozie, pacjent pozytywnie przejdzie kwalifikację.

Na 5 dni przez planowanym zabiegiem nie wolno przyjmować leków z kwasem acetylosalicylowym, a na 3 godziny przed i 24 godziny po leczeniu nie wolno palić papierosów. Pacjent zostanie także poinstruowany, by na 6 godzin przed zabiegiem nie spożywać posiłków i płynów innych niż woda.

Jakie zabiegi można przeprowadzić pod narkozą?

Narkoza w stomatologii staje się coraz popularniejsza i jest wykorzystywana podczas wielu zabiegów. W DENTIS leczenie stomatologiczne w narkozie proponujemy podczas wszczepiania implantów, zabiegów chirurgicznych (np. ekstrakcji ósemek), leczenia kanałowego oraz leczenia zachowawczego. Podczas zabiegu pacjent nie odczuwa strachu ani bólu, a po leczeniu nie ma żadnych wspomnień związanych z zabiegiem. W trakcie leczenia w narkozie lekarz może wyleczyć nawet kilkanaście zębów równocześnie, a w tym czasie pacjent będzie bezpiecznie spał pod opieką anestezjologa.

Ile kosztuje narkoza w stomatologii?

Leczenie stomatologiczne w narkozie to koszt rzędu 700-1100 złotych za pierwszą godzinę. Mimo że narkoza w stomatologii nie należy do tanich, osoby z dentofobią chętnie korzystają z możliwości „wyłączenia” świadomości na czas skomplikowanego zabiegu stomatologicznego. Decydując się na leczenie stomatologiczne w narkozie, masz pewność, że nie zachowasz żadnych wspomnień, dzięki czemu bez stresu i bólu wyleczysz zęby, a kolejna wizyta w gabinecie stomatologicznym nie będzie dla ciebie już tak stresująca.