Pon-Pt: 8:00 - 20:00 | Sob: 8:00 - 14:00
Stomatolog dziecięcy - Warszawa

28-09-2018

Stomatolog dziecięcy - Warszawa

Pediatria stomatologiczna oferuje opiekę stomatologiczną dopasowaną pod względem wieku pacjenta, zaczynając od niemowląt, poprzez dzieci, a kończąc na nastolatkach.

Wciąż panuje opinia, że wizyta u stomatologa to ból, stres i nieprzyjemna konieczność. Nic dziwnego, że wiele dzieci nawet bez wcześniejszych doświadczeń na samą wiadomość o planowanej wizycie reaguje płaczem i dużym strachem oraz traumą. Jak walczyć z taką sytuacją? Rozwiązaniem może być stomatolog dziecięcy.

Czym różni się on od "zwykłego" dentysty? Przede wszystkim podejściem - choć każdy członek naszego zespołu posiada poza wiedzą i doświadczeniem również szereg dodatkowych kwalifikacji, to jednak stomatolog dziecięcy specjalizuje się właśnie w pracy z dziećmi. Dzięki temu najmłodsi pacjenci stopniowo poznają lekarza, gabinet i sposób leczenia. Warto umówić się na pierwszą wizytę kontrolną jeszcze przed wystąpieniem poważnych problemów - dziecko będzie miało możliwość zadawania pytań, pozna także sposoby odpowiedniego mycia ząbków.

Doskonale działa także przykład rodziców - jeśli nie traktują oni wizyty u dentysty jako zła koniecznego, dziecko nie będzie przejmowało ich zachowania. Gabinet stomatologiczny dla dzieci dzięki specjalnym dekoracjom przestaje być kojarzony z bólem i nieprzyjemnymi zabiegami.

Każdy stomatolog dziecięcy podlega specjalistycznemu przeszkoleniu mającym na celu usprawnienie szczególnej opieki nad małymi pacjentami. Posiada głęboką wiedzę w dziedzinie psychologii dziecięcej, która pozwala mu na świadczenie opieki dentystycznej na wysokim poziomie.

Tego typu dentyści starają się sprawić, aby dzieci miały dobre skojarzenia z gabinetu dentystycznego. Pierwsza wizyta dentystyczna powinna odbyć się już pomiędzy 2 a 3 rokiem życia. Tak rozpoczęta opieka dentystyczna pozwala, aby zarówno we wczesnych latach życia jak i w życiu dorosłym pacjenta nie dotykały choroby jamy ustnej. Duże znaczenie ma nadzorowanie płynnego przejścia z zębów mlecznych na zęby stałe.

Stomatologia dziecięca zajmuje się również opieką nad dziećmi w zakresie: rozszczepienie wargi, podstawowym leczeniem ortodontycznym, dziecięcym leczeniem kanałowym, wypełnianiem ubytków w zębach mlecznych oraz lapisowanie, lakowaniem i fluoryzacją.

W stomatologii dziecięcej najważniejsza jest prewencyjna opieka nad małymi pacjentami.

Do tego rodzaju opieki można zaliczyć szkolenie dzieci w celu poprawnego szczotkowania i nitkowania zębów oraz zmniejszenie ryzyka powstawania ubytków w przyszłości poprzez promocję nawyków zdrowego odżywiania i higieny.

Stomatolog dziecięcy również potrafi rozwiązywać przyszłe problemy związane z nagryzaniem oraz rotacją zębów oferując prewencyjne środki mające na celu zredukowanie pwadopodobieństwa odbywania kosztownego, rozległego leczenie ortodontycznego.