pon-pt 800-2000sob 800-1400

- 22 - 301 02 24

- recepcja@dentis-stom.pl

Cennik

Telekonsultacja

65 zł

​Konsultacja z lekarzem specjalistą

Przegląd (dla stałych pacjentów bezpłatny)

65 zł

Badanie specjalistyczne / konsultacja

120 - 230 zł

Skaling (usuwanie kamienia)

190 zł

Piaskowanie (usuwanie osadu)

190 zł

Fluoryzacja

75 - 140 zł

Pakiet higieny

300 - 375 zł

Każdej osobie, która się do nas zgłosi oferujemy pełną diagnostykę. Badamy nie tylko uzębienie, ale również stan dziąseł i jamy ustnej (na podstawie błony śluzowej). Dokonujemy również wywiadu z pacjentem. Działania te sprawiają, że możemy usunąć wszelkie problemy, z jakimi się boryka. Do najczęściej wykonywanych zabiegów w tym zakresie należą:

  • Skaling, czyli usuwanie kamienia, który powstaje wskutek mineralizacji bakterii na płytce nazębnej. To one są najczęstszym powodem pojawienia się stanu zapalnego dziąseł, który jest szczególnie niebezpieczny dla uzębienia. Dlatego tak ważny jest coroczny skaling;
  • Piaskowanie, które polega na usuwaniu osadu z kawy i innych spożywanych pokarmów, które mają wpływ na zmianę koloru płytki nazębnej. Usuwanie osadu polega na naniesieniu pod dużym ciśnieniem wody i tlenku glinu, który nie tylko usuwa osad i małe drobinki kamienia, ale również poleruje powierzchnię zęba, nadając jej połysk;
  • Fluoryzacja - zabieg, który często przeprowadzany był w szkołach. Dzięki niemu na zębach pojawia się dodatkowa warstwa lakieru, zawierającego drogocenny fluor. Ten kanalikami wnika w strukturę zęba, co sprawia, że te stają się mocniejsze. Warto, abyście Państwo zdawali sobie również sprawę z tego, że zabieg ten zapobiega powstawaniu próchnicy nazębnej.

Znieczulenie

25 - 50 zł

Leczenie przy użyciu mikroskopu (0,5 godz.)

65zł

Leczenie kanałowe

695 - 1600 zł

Wypełnienie kompozytowe

295 - 410 zł

Licówka kompozytowa

450 zł

Wybielenie zębów (za dwa łuki)

1505 -1990 zł

Bonding / Flow injection

od 1000 zł

Piękny uśmiech to ważna sprawa dla każdego naszego pacjenta. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby leczenie próchnicy odbywało się w jak najbardziej komfortowych warunkach. Dzięki temu każda osoba, która do nas trafi, może cieszyć się nie tylko nieskazitelnym uśmiechem, ale również dobrym zdrowiem. Muszą mieć bowiem Państwo na uwadze, że nieleczone, a tym samym chore uzębienie, ma ogromny wpływ na organizm człowieka. Nie chcemy Państwa straszyć, jednak musicie wiedzieć, że nieleczona próchnica nie tylko sprzyja chorobom dziąseł, jednak nieleczona może doprowadzić do chorób serca lub innych układów człowieka. Należy zatem pamiętać o systematycznych wizytach w gabinecie stomatologicznym, które pozwolą pozwolą zdusić próchnicę w zarodku. Warto, abyście zdawali sobie sprawę z faktu, że ta może się pojawić, ale chory ząb nie będzie bólem sygnalizował, że dzieje się z nim coś niedobrego. Dlatego też tak ważne jest, abyście regularnie odwiedzali stomatologa, który od razu wykryje nieprawidłowości.

Ekstrakcja zęba mlecznego

115 - 180 zł

Lakowanie

140 - 150 zł

Wypełnienie w zębie mlecznym

190 - 230 zł

Fluoryzacja

75 -150 zł

Lakierowanie zębów mlecznych (oba łuki)

160 zł

Zdrowe i uśmiechnięte dziecko to dla każdego rodzica priorytet. Z myślą o naszych najmłodszych pacjentach, przygotowaliśmy specjalny pakiet, który sprawi, że próchnica nie będzie mu straszna. Nasi mali pacjenci mogą liczyć na bezbolesne leczenie próchnicy, usuwanie zębów mlecznych, tak ważną dla ich młodych zębów fluoryzację, czy lakowanie zębów.

Co więcej, zdając sobie sprawę z faktu, że dzieciom często przydarzają się wypadki, w których ich zęby są narażone na uszkodzenia, proponujemy wszelkie zabiegi, które pozwolą odbudować uzębienie. Mogą również Państwo liczyć na nas, jeśli u Waszego dziecka zdiagnozujemy wady zgryzu.

Ekstrakcja zęba

295 - 460 zł

Chirurgiczne usunięcie zęba

525 - 660 zł

Ekstrakcja zęba zatrzymanego

660 - 1230 zł

Plastyka wędzidełka wargi

295 - 420 zł

Plastyka wędzidełka języka

420 - 670 zł

Resekcja wierzchołka korzenia

695 - 1400 zł

Kortykotomia

2350 - 3500 zł

Ta część stomatologii kojarzona jest przede wszystkim z ekstrakcją zęba. Okazuje się jednak, że jest to obecnie najrzadziej wykonywany zabieg, ponieważ stomatolodzy, w tym również pracownicy naszego gabinetu, dążą do tego, aby do ten zabieg wykonywać jak najrzadziej.

Obecnie chirurgia stomatologiczna ma być przede wszystkim ratunkiem dla uzębienia pacjenta, co oznacza, że przeprowadzane zabiegi mają za zadanie walkę z powstałym procesem chorobotwórczym.

W naszym gabinecie, w ramach wspomnianej chirurgii stomatologicznej wykonywane są zabiegi z zakresu wspomnianej ekstrakcji, w tym również chirurgicznego usunięcia zęba, podcięcia wędzidełka, a także nacięcia ropnia. Wszelkie zabiegi wykonywane są w znieczuleniu, dzięki czemu pacjent nie odczuwa dyskomfortu.

Konsultacja Periodontologiczna

230 zł

Kiretaż otwarty (1-den ząb)

345zł

Unieruchomienie 1-go zęba za pomocą szyny

180 - 200 zł

Odbudowa kości

w/g wyceny

Inne zabiegi periodontologiczne

w/g wyceny

Nasz gabinet słynie z tego, że poza tradycyjną stomatologią, zajmuje się również periodontologią. Choroba ta mylona jest z paradontozą. Leczymy wszelkie choroby, które dotykają przyzębia. Jeśli zatem zauważyli u siebie Państwo krwawienie dziąseł, odsłonięcie szyjek zębowych, czy nawracające i tkliwe obrzęki, koniecznie zgłoście się na wizytę. Oprócz diagnostyki, zajmujemy się leczeniem schorzenia, w skład którego wchodzi unieruchomienie zębów, odbudowa kości, a także kiretaż otwarty zęba.

Wielu naszych pacjentów kierowanych jest na wizytę przez innych stomatologów, których kompetencje nie pozwalają zająć się tak specjalistycznym leczeniem. Pierwsza wizyta to przede wszystkim wywiad z pacjentem i diagnostyka schorzenia. te dwa etapy pozwalają na wdrożenie odpowiedniego leczenia, które będzie procesem długotrwałym.

Aparat stały (1 łuk)

2650 - 3200 zł

Płytka retencyjna

500 - 570 zł

Płytka Schwarza

830 - 990 zł

Kontrola aparatu ruchomego

95 - 140 zł

Kontrola aparatu stałego

180 - 240 zł

Invisalign - kompleksowy program leczenia ortodontycznego

6 200 - 19 000 zł

Inne zabiegi ortodontyczne

w/g wyceny

Jeszcze do niedawna zabiegi ortodontyczne były uważane za jeden z rodzajów leczenia profilaktycznego. Obecnie, mówiąc ortodoncja, ma się na myśli stomatologię estetyczną, której celem jest korekta wady zgryzu, a tym samym wymowy. Mówi się, że dzięki niej poprawiają się również rysy twarzy.

Na wizytę u ortodonty zapraszamy nie tylko najmłodszych pacjentów, ale również osoby dorosłe. Dzięki oferowanym przez nas aparatom każda osoba może poprawić swój zgryz. Jeśli zatem państwa stomatolog kieruje Was lub Wasze dziecko na pierwszą wizytę u ortodonty, nie zwlekajcie. Im szybciej zostanie zastosowany aparat, tym szybciej będzie można pozbyć się wady.

Kiedy zgłosić się na wizytę? Jeśli zauważycie u siebie asymetrię uśmiechu, odsłonięte szyjki zębów, czy ścieranie zębów. Zapraszamy również osoby, które po prostu są niezadowolone ze swojego uzębienia.

Korona porcelanowa na stopie metalu (chrom-kobalt)

od 1390zł

Korona pełnoceramiczna

2200 - 2500 zł

inlay, onlay kompozyt

1390 - 1500 zł

inlay, onlay porcelana

1800 - 2200zł

Wkład koronowo-korzeniowy

580 - 700 zł

Proteza szkieletowa

2550 - 3350 zł

Proteza całkowita (jeden łuk)

2450 zł

Jesteśmy w pełni świadomi tego, że utrata zębów może stanowić dla Państwa problem. Pełne uzębienie znacznie ułatwia życie, nie tylko prywatne, ale również zawodowe. Dlatego też, wychodząc naprzeciw potrzebom naszych pacjentów oferujemy zabiegi, które sprawiają, że braki w uzębieniu przestają być widoczne. Podejmujemy się skomplikowanych przypadków, dzięki czemu dajemy nadzieję tym, którzy już dawno zapomnieli o pięknym uśmiechu i swobodzie wypowiadania się.

Protetyka jest działem stomatologii, dzięki któremu można odtworzyć zgryz pacjenta. Mowa tutaj nie tylko o wstawieniu uzębienia po jego stracie, ale również o odbudowie zębów naturalnych, które zostały uszkodzone.

Pakiet, jaki oferujemy, zawsze dopasowujemy do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Implant - część chirurgiczna

3500 - 3800 zł

Korona tymczasowa na implancie

700 zł

Korona na implancie kompletna

2900 - 4100 zł

Implantologia jest dziedziną, która w stomatologii rozwija się w bardzo szybkim tempie. mając na uwadze dobro naszych pacjentów, dokładamy wszelkich starań, aby nasz personel ciągle edukował się w tym zakresie. Tylko dzięki szkoleniom, w których od wielu lat biorą udział nasi stomatolodzy, jesteśmy w stanie zapewnić naszym pacjentom opiekę na światowym poziomie. Nowoczesne metody działania sprawiają, że jesteśmy w stanie bezboleśnie odtworzyć ząb, dzięki czemu zgryz pacjenta wygląda tak, jakby nigdy nie był naruszony.

Dlaczego warto zastosować implant? Ponieważ tytanowy wkręt, który montowany jest w dziąśle, doskonale odzwierciedla korzeń zęba, który po połączeniu go z koroną i protezą, daje pełnowartościowy ząb, który niczym nie odbiega od prawdziwego uzębienia pacjenta.

RVG punktowe

50zł

Pantomogram

105zł

Cefalogram

105 zł

CBCT (szczęka + żuchwa)

325 zł

CBCT Szczęka lub żuchwa

190 zł

CBCT Zatoki

200 zł

CBCT Staw skroniowo-żuchwowy

255 zł

CBCT Wycinek

150 zł

Mając na uwadze dobro pacjentów, zanim dokonam jakiegokolwiek zabiegu, czy podejmiemy się leczenia, wykonujemy tomografię stomatologiczną, dzięki której możemy postawić trafną diagnozę i wraz z pacjentem zaplanować dalsze działania.

Dzięki temu badaniu stomatolog jest w stanie bardzo dokładnie określić stan uzębienia. Badanie to pozwala zaplanować dokładne leczenie implantologiczne lub kanałowe.

Nasi specjaliści są w stanie wykonać dla Państwa nie tylko tomografię poszczególnych zębów, ale również całej żuchwy, a nawet zatok. Tomografia stomatologiczna nie jest zalecana kobietom w ciąży.

Narkoza - pierwsza godzina

1450 - 1600 zł.

Sedacja głęboka to sposób, w którym możemy przygotować Państwa do zabiegów stomatologicznych. Jest to znieczulenie ogólne, które podawane jest dożylnie przez anestezjologa. Ma na celu zniwelowanie paniki, jak również unieruchomienie pacjenta, które potrzebne jest do przeprowadzenia niektórych zabiegów.

Zanim jednak zostanie podana narkoza lub lek wywołujący sedację, lekarz stomatolog wraz z anestezjologiem przeprowadzą z Państwem dokładny wywiad, który ma na celu wyeliminowanie wszelkich przeciwwskazań do podania wspomnianych wyżej środków.

Znieczulenie sedacyjne (pierwsza godznina)

230 zł

Znieczulenie sedacyjne (kolejna godzina)

85 zł

Maseczka sedacyjna

45 zł

Podtlenek azotu, inaczej nazywany gazem rozweselającym ma na celu zniwelowanie stresu i lęku u pacjenta, który boi się bólu związanego z wizytą u stomatologa. Zabieg polega na nałożeniu pacjentowi maski, z której wydobywa się podtelenek azotu i tlen. Zadaniem pacjenta jest wdychanie mieszaniny do momentu fizycznego odprężenia się. Kiedy poczuje przyjemne ukojenie i oszołomienie, stomatolog może przystąpić do przeprowadzenia zaplanowanego zabiegu. Sedacja płytka jest bezpieczna zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Jeśli zajdzie taka potrzeba, stomatolog z pewnością zaproponuje takie rozwiązanie.

Zabiegi w narkozie

= zabieg bez narkozy + 30%


Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie.