Pon-Pt: 8:00 - 20:00 | Sob: 8:00 - 14:00

Ortodonta - Targówek Warszawa

Niektórych Matka Natura obdarzyła pięknymi i zdrowymi zębami. Niestety często uzębienie nie należy do najbardziej urokliwych, lub jeden ząb odstaje od pozostałych. Nieprawidłowy zgryz czasami potrafi zaburzyć estetykę całej twarzy, innym razem pozostaje niezauważalny.

Nieprawidłowy zgryz stwierdza się wówczas, gdy zęby dolne nieprawidłowo kontaktują się z górnymi. Jest to spowodowane nietypowym kształtem lub wielkością łuków zębowych. Współczesna ortodoncja pozwala na korekcję takich zmian w każdym wieku – zarówno dzieci oraz młodzieży, jak i dorosłych. Tylko profesjonalny ortodonta potrafi zaplanować skuteczne i przynoszące doskonałe rezultaty leczenie.

Dlaczego leczenie ortodontyczne jest tak ważne? Nie chodzi w nim jedynie o estetykę. Piękny uśmiech to marzenie wielu z nas, jednak ułożenie zębów ma także ogromne znaczenie dla ich zdrowia oraz higieny jamy ustnej. Pozornie drobne nieprawidłowości mogą powodować przyspieszone powstawanie próchnicy, utrudnia również szczotkowanie i korzystanie z nici dentystycznej. Dlatego w przypadku stwierdzenia problemów ze zgryzem przez dentystę konieczna będzie pomoc specjalisty.

Dobry ortodonta pomoże w zdiagnozowaniu oraz poprowadzi dalsze leczenie. W zależności od jego zaleceń konieczne może być zastosowanie aparatu stałego. Choć wiele dorosłych osób niechętnie myśli o tym rozwiązaniu, to jednak obecnie noszenie "drutów" na zębach nie jest już niczym wstydliwym. Wręcz przeciwnie - również gwiazdy i celebryci wolą zadbać o swoje uzębienie. Dyskretne i delikatne aparaty stałe nie są już przeszkodą również dla osób pracujących przed kamerami. Dlatego nie warto zwlekać - w naszej klinice oczekuje na Ciebie doświadczony ortodonta. Warszawa coraz chętniej sięga po jego usługi.

Lekarz ortodonta po wstępnych oględzinach może zastosować zdejmowany aparat ruchomy lub stały. W naszej klinice o znakomitej lokalizacji – Warszawa Targówek – znajdą Państwo szereg specjalistycznych aparatów.

Aparat ruchomy to doskonały sposób korekcji zgryzu u dzieci w weku 4-12 lat, a więc przed ukończeniem wymiany zębów mlecznych na stałe. Aparat ruchomy zakłada się na całą noc oraz kilka godzin podczas dnia (4-6). Tylko systematyczne stosowanie może przynieść rezultaty leczenia.

Aparaty stałe spełnią swoją funkcję zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Specjalne klamry i klej trwale mocują aparat do łuku zębowego. Co kilka tygodni wykonuje się korektę ustawienia. Skuteczność aparatu stałego uwarunkowana jest czasem noszenia – 24 godziny na dobę.

Leczenie aparatem stałym wymaga dokładnego czyszczenia zębów po każdym posiłku i przed snem. Nie zaleca się spożywania produktów twardych i lepkich, które mogą uszkodzić aparat. Efekty są zauważalne tylko, gdy pacjent stosuje się do wszystkich zaleceń ortodonty. Zapraszamy Państwa do naszej kliniki, mieszczącej się w znakomitej lokalizacji – Warszawa Targówek.