Pon-Pt: 8:00 - 20:00 | Sob: 8:00 - 14:00

Spojrzenie 3D

Trójwymiarowy tomograf komputerowy (CBCT) najnowszej generacji to szerokie spektrum badań obrazowych: tomografia 3D, panomogram, cefalometria, zdjęcia zatok, projekcja stawów skroniowo-żuchwowych, zdjęcia skrzydłowo zgryzowe, zdjęcia fragmentaryczne. Oferujemy najwyższą rozdzielczość i minimalną dawkę promieniowana. Bezpieczeństwo pacjenta jest najważniejsze.

Badania RTG tylko na podstawie skierowania

tomografia szczęki

CBCT - Tomografia komputerowa 3D

Niespotykane dotąd
możliwości diagnostyczne
w implantologii, chirurgii i ortodoncji

Więcej
cefalometria Warszawa

Cefalometria

(telerentgenogram)

Podstawa planowania
i leczenia w ortodoncji.
Stosowana w protetyce
i chirurgii.

Więcej
pantomogram zdjęcie

Pantomogram

(zdjęcie panoramiczne)

Pantomogram to zdjęcie warstwowe pozwalające ocenić
stan uzębienia oraz liczne
struktury anatomiczne.

Więcej
tomografia zębów Warszawa - RTG

RTG wewnątrzustne

(zdjęcie zębowe)

Zdjęcia zębowe, inaczej zwane zdjęciami punktowymi to podstawowe badanie w leczeniu stomatologicznym.

Więcej

Tomografia komputerowa 3D

(CBCT)

Trójwymiarowe komputerowe badania tomograficzne CBCT 3D ze względu najwyższą jakość zdjęć i niską dawkę RTG są ważnym narzędziem diagnostycznym w wielu specjalizacjach stomatologii.

Tomografia 3D to obecnie najnowocześniejsza światowa metoda wizualizacji struktur twardych twarzoczaszki z zastosowaniem wiązki promieniowania RTG o charakterze stożka. Wysoka jakość zdjęcia 3D pozwala wyeliminować błędy w stawianiu diagnozy, ocenić stopień zaawansowania zmian patologicznych łagodnych i złośliwych czy zmian pourazowych lub ciał obcych.

Zalety tomografii 3D:

  • nowa jakość w diagnostyce RTG
  • bardzo niska dawka promieniowania
  • funkcja planowania zabiegów implantologicznych
  • możliwość wybrania danego obszaru do prześwietlenia, szczęki lub żuchwy lub całej twarzoczaszki
  • szybkość wykonania zdjęcia

Dlatego też tomografia stożkowa CBCT znajduje wykorzystanie w periodontologii, chirurgii, ortodoncji, endodoncji, w diagnostyce chorób stawu skroniowo-żuchwowego i zatok przynosowych. Niezwykle istotne znaczenie odgrywa również w planowaniu i leczeniu implantologicznym, dając możliwość m.in. dokładnego pomiaru grubości kości i precyzyjnego zaplanowania lokalizacji implantów i ich doboru.

Tomograf stomatologia Warszawa, Targówek – to zagadnienia, które charakteryzują nowoczesny wymiar naszej kliniki. Dzięki wykonywaniu badań tomograficznych CBCT uzyskujemy dokładny obraz wykorzystywany w wielu działach stomatologii. Tomografia komputerowa 3D pozwala na efektywną diagnostykę oraz zastosowanie odpowiednich form leczenia. W naszej klinice z powodzeniem wykorzystujemy tomografię 3D, która pozwala nam planować zabiegi stomatologiczne. Precyzyjny wynik jest dla specjalisty kluczowym w postawieniu trafnej diagnozy. Ponadto można ustalić w jaki sposób przeprowadzić dany zabieg stomatologiczny, aby wykluczyć ryzyko niepowodzenia i komplikacji. Niekiedy, przy zastosowaniu technologii starszego typu, mogłoby się wydawać, że konieczny jest rozległy zabieg. Tymczasem może się okazać, że wystarczy dobrać prostą metodę leczenia, gdyż usytuowanie i rozległość patologicznych zmian udaje się tak precyzyjnie określić. Pozwala to zaoszczędzić pacjentowi niepotrzebny stres i ból.

W naszej klinice wykorzystujemy tego typu technologię, aby zapewnić najwyższe standardy leczenia naszych pacjentów. Badania CBCT są dla pacjentów bezpieczne i bezbolesne. Ograniczona ilość promieniowania podczas badania jest również ogromnym atutem. Ponadto badanie przebiega szybko i sprawnie, nie powodując dyskomfortu u pacjenta. Ponieważ tomograf stomatologia 3D znalazło swoje zastosowanie także i w ortodoncji, to nieinwazyjne badanie może być także wykonywane na dzieciach. Nasi specjaliści są profesjonalistami w swojej dziedzinie. Dlatego wyjaśnią Państwu wszelkie wątpliwości związane z badaniem i przygotują do niego w odpowiedni sposób. Dzięki zaufaniu jakim się cieszą u swoich pacjentów, mają Państwo pewność, że zostają pod fachową opieką, która zapewni drogę do osiągnięcia zdrowia. Zachęcamy do wizyty w naszej klinice – Warszawa, Targówek – wybierzemy dla Państwa dogodny termin. Można także skorzystać z dogodnej formy kontaktu za pośrednictwem strony internetowej. Odpowiemy na wszelkie pytania.


Tomografia szczęki, tomografia zębów

(żuchwy lub wycinka)

W szerokiej ofercie naszej klinki stomatologicznej znajdują się także tomografia szczęki i tomografia zębów.

To istotne formy diagnostyki, które powodują, iż można zastosować odpowiednie leczenie po zlokalizowaniu i określeniu problemu. Wskazują obraz zmian patologicznych, ich rozprzestrzenienie i rozmiar. Tomografia szczęki to precyzyjne badanie, które szczególnie znalazło swoje zastosowanie w implantologii, ale jest także wykorzystywane w leczeniu chorób szczęki. Ponadto, z dobrodziejstwa tomografii 3D korzysta się także w ortodoncji i chirurgii szczękowej. Dzięki tej metodzie diagnostycznej można uzyskać rzeczywisty układ uzębienia, rozmiar zębów, układ nerwów i naczyń krwionośnych w jamie ustnej. Można też zaobserwować rozmieszczenie zębów względem siebie i głębokość ich osadzenia. Pozwala to na dokładne dopasowanie implantów, które z powodzeniem stanowić będą uzupełnienie braków w uzębieniu oraz na dopasowanie środków i metod leczniczych.

Tomografia zębów jest niezwykle pożądana w endodoncji. Zapewnia dokładne zaplanowanie leczenia kanałowego zębów. Dużymi zaletami badania, poza precyzyjnością, są także krótki czas trwania badania oraz jego bezbolesność. Pacjent nie odczuwa żądnego dyskomfortu, ponieważ badanie jest bezinwazyjne i bezpieczne. Niska ilość emitowania promieni to kolejny atut. Nasi specjaliści z powodzeniem wykorzystują tomografię szczęki, jako narzędzie diagnostyczne. Poprzez zastosowanie odpowiednich form leczenia stomatologicznego, pacjenci mogą uporać się z problemami w obrębie jamy ustnej. Efekty leczenia są korzystne, zarówno dla zdrowia, jak i też pod względem walorów estetycznych. Ładne uzębienie likwiduje wszelkie kompleksy i przywraca piękny uśmiech. Należy też mieć na uwadze, że nieleczone zęby stanowią przyczynę innych poważnych chorób, nie tylko tych w obrębie jamy ustnej. Przez chore zęby może ucierpieć cały organizm.

Nasi wykwalifikowani specjaliści wykonują szczegółową diagnostykę przed podjęciem leczenia stomatologicznego. Wspierają pacjentów na każdym etapie procesu leczniczego. Tłumaczą na czym polega każde badanie, które wykonują, aby pacjent był przygotowany i spokojny. Badania są wykonane na najnowszej generacji sprzęcie medycznym. Dzięki temu pacjenci mają pewność, że ich wizyta w naszej klinice będzie przebiegała w oparciu o wysokie standardy technologiczne. Wychodząc naprzeciw nowoczesnym technologiom medycznym oraz oczekiwaniu naszych pacjentów, ciągle udoskonalamy nasz warsztat pracy, mając na celu zapewnienie kompleksowej opieki stomatologicznej. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych usług.

Z myślą o Państwa potrzebach oferujemy dogodne formy kontaktu – osobiście w siedzibie naszej placówki – Warszawa, Targówek, telefonicznie lub za pośrednictwem strony internetowej. Przygotowaliśmy dla Państwa specjalny formularz, w którym mogą Państwo uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania. Zapraszamy – służymy doradztwem i pomocą. Miejscem naszej lokalizacji jest Warszawa, Targówek. Przyjdź i zadbaj o swoje zęby już dziś!


Cefalometria

(telerentgenogram)

Cefalometria to technika obrazowania RTG pozwalająca na dokładne odwzorowanie szczegółów i wymiarów części kostnych i miękkich twarzoczaszki. Jest podstawą do planowania i oceny skutków leczenia w ortodoncji.

Cefalometria – podstawą leczenia ortodontycznego

Cefalometria najczęściej w postaci zdjęć tzw. tele-bocznych (zdjęcie boczne części twarzowej czaszki) pozwala na dokładne odwzorowanie struktur kostnych i miękkich twarzoczaszki, ich wymiarów i wzajemnych relacji. Specjalna technika obrazowania użyciem cefalostatu pozwala na standaryzację zdjęć, a tym samym na szczegółową analizę stanu aktualnego, metodologiczne planowanie leczenia ortodontycznego, śledzenie kierunku zmian i ocenę jego wyników. W klinice Dentis posiadamy najnowszy sprzęt Cranex 3D oparty o cyfrowe techniki przetwarzania obrazu pozwala na uzyskanie zdjęć najwyższej jakości przy minimalizacji dawki promieniowania.

Cefalometria jest również wykorzystywana w chirurgii rekonstrukcyjnej w leczeniu ortodontyczno-chirurgicznym, w protetyce oraz coraz częściej w szeroko pojętej medycynie wieku rozwojowego.

Cefalometria jest precyzyjnym i nowoczesnym wymiarem badań stomatologicznych. Jej celem jest postawienie trafnej diagnozy i zastosowania odpowiednich metod leczenia. Współczesna ortodoncja czy protetyka nie mogłaby się bez tego badania obyć. Także i zastosowanie wypełniania braków w uzębieniu implantami musi być poprzedzone wykonaniem cefalometrii. Dzięki temu badaniu możliwe jest zniwelowanie zmian patologicznych w obrębie jamy ustnej, ale i także zapewnieniu właściwego wrażenia estetycznego. Dla pacjentów piękny uśmiech ma również duże znaczenie, aby mogli swobodnie z niego korzystać i nie musieli się wstydzić. Braki w uzębieniu lub nieestetyczny wygląd jamy ustnej mogą powodować kompleksy i zahamowania społeczne. Dlatego warto korzystać z współczesnych rozwiązań stomatologicznych, jakie oferuje między innymi ortodoncja.

Cefalometria, jako nowoczesna metoda jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna dla pacjenta. Czas wykonania tej formy diagnostyki jest krótki, dlatego pacjent nie czuje dyskomfortu podczas unieruchomienia go w jednej pozycji. Dużym plusem jest niska dawka promieniowania podczas badania, dlatego również i najmłodsi pacjenci mogą z niego bezpiecznie korzystać. Ponieważ nasza klinika jest wyposażona w sprzęt nowej generacji, także i cefalometria jest obecna w zakresie naszych usług. Badanie to pozwala na dokładne określenie stanu kostnego w jamie ustnej. Poprzez dobór odpowiednich metod leczenia można doprowadzić uzębienie do właściwego stanu. Cefalometria pozwala także na porównanie stanu sprzed podjęcia leczenia, w jego trakcie oraz po odpowiednio zastosowanej kuracji.

Miejscem ulokowania naszej kliniki jest Warszawa, Targówek. Chętnie przyjmujemy także pacjentów spoza miasta. Nasi specjaliści podczas konsultacji wyjaśnią na czym polega cefalometria i w odpowiedni sposób przygotują do tego badania. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i wizyty w naszej klinice – Warszawa, Targówek – to dogodna lokalizacja, która zapewnia szybki i sprawny dojazd do naszej placówki.


Pantomogram

(zdjęcie panoramiczne)

PANTOMOGRAM jest to panoramiczne zdjęcie przedstawiające ogólny stan wszystkich zębów. Powinno być wykonywane raz do roku w celu kontroli stanu zębów i tkanki kostnej.

Na podstawie zdjęcia RTG - pantomogramu możemy wykryć zmiany takie jak: próchnica, zatrzymane zęby, zęby nieprawidłowo leczone kanałowo, a także sprawdzić u dzieci zawiązki zębów stałych pod mlecznymi.

Coraz częściej stomatolodzy decydują się na pantomogram, ponieważ dzięki niemu mają możliwość lepszego opracowania ubytków - szczególnie podczas leczenia kanałowego, ale również sprawdzenia stanu uzębienia pacjenta. Nie tylko dorośli powinni decydować się na takie zdjęcie - przede wszystkim warto zadbać o zęby najmłodszych pacjentów. Wszelkie nieprawidłowości związane z wymianą zębów mlecznych na stałe od razu ujawnią się na zdjęciu, dzięki czemu możliwe będzie podjęcie odpowiednich działań.

Samo wykonanie zdjęcia nie wiąże się z żadnymi dolegliwościami i dyskomfortem - nowoczesne urządzenia pozwalają na szybkie i bezproblemowe wykonanie pantomogramu. Jest to również całkowicie bezpieczny sposób diagnostyki. Warto zdecydować się na niego zwłaszcza w przypadku zmiany stomatologa. Nierzadko okazuje się, że pozornie dokładnie opracowane zęby wymagają w rzeczywistości ponownej interwencji. Brak całkowitego wypełnienia kanału, ogniska próchnicy występujące pod wypełnieniem czy nawet pozostawione w kanale fragmenty narzędzi to problemy, z którymi boryka się wielu pacjentów.

Wychodząc naprzeciw ich potrzebom zaopatrzyliśmy naszą klinikę w pantomogram. Warszawa posiada wiele punktów wykonujących tego typu zdjęcia, jednak nasze usługi to wygoda i oszczędność pieniędzy w jednym. Nie musisz już szukać otwartej w danych godzinach pracowni, która może znajdować się na drugim końcu miasta. W naszej klinice wykonasz zdjęcie bez problemów i konieczności oczekiwania.

Wykonanie pantomogramu trwa kilkanaście sekund, jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne (obecne urządzenia emitują bardzo niską dawkę promieniowania). Wynik otrzymujemy na płycie CD.

Aby wykonać zdjęcie RTG niezbędne jest skierowanie od lekarza

Z kolei pantomografia to nowoczesna technika diagnostyczna stosowana we wszystkich dziadzinach stomatologii np. w implantologii, endodoncji, chirurgii stomatologicznej, ortodoncji, periodontologii i innych.

Pantomografia to technika diagnostyczna wykorzystująca zdjęcia warstwowe. Uwidocznienie zębów i części zębodołowych szczęki i żuchwy oraz struktur przyległych – stawu skroniowo-żuchwowego, a nawet kości twarzoczaszki – pozwala na precyzyjne zobrazowanie struktur i odwzorowanie stosunków anatomicznych i ewentualnych nieprawidłowości w celu zaplanowania i kontroli postępów leczenia w kluczowych obszarach stomatologii: implantologii, periodontologii, endodoncji, chirurgii stomatologicznej.

W klinice Dentis używamy najnowocześniejszy cyfrowy pantomograf firmy Sorodex. Zapewniamy szczegółowy obraz i najwyższą jakość zdjęć przy nastawieniu na bezpieczeństwo pacjenta poprzez minimalizację dawki promieniowania.


RTG Wewnątrzustne

(zdjęcie zębowe)

Zdjęcia rentgenowskie znacznie poprawiły skuteczność leczenia stomatologicznego.

Zdjęcia zębowe, inaczej zwane zdjęciami punktowymi to podstawowe badanie w leczeniu stomatologicznym. Dzięki wenątrzustnym zdjęciom punktowym stomatolog ocenia stan i ewentualne zmiany poszczególnych zębów i struktur sąsiadujących. Umożliwia to właściwą kontrolę postępów leczenia między innymi w stomatologii zachowawczej, leczeniu chorób przyzębia, endodoncji podczas planowania i procesu leczenia kanałowego.

W pracowni radiologi stomatologicznej Dentis jest to podstawowe narzędzie diagnostyczne. Dbając o jakość zdjęć i dobro pacjenta stosujemy sprawdzony niezawodny sprzęt firmy Planmeca oraz cyfrowe przetwarzanie obrazu firmy Digora. Pozwala to na zdecydowaną redukcję dawki przy zachowaniu najwyższej jakości zdjęcia. Wyniki badania dostępne są w postaci plików elektronicznych najczęściej dostarczane pacjentowi na płytach DVD.