Pon-Pt: 8:00 - 20:00 | Sob: 8:00 - 14:00

Stomatologia Estetyczna

Definiując pojęcie stomatologii estetycznej należy stwierdzić, że głównym celem badań i terapii tej stosunkowo nowej dziedziny stomatologii jest poprawa wyglądu estetycznego uzębienia i twarzy. Typowymi zabiegami stosowanymi w tym celu są:

Licówki kosmetyczne
Są to stałe uzupełnienia protetyczne stosowane w stomatologii estetycznej do pokrycia nieestetycznych powierzchni zębów górnych i dolnych (przebarwienia zębów trudne do wybielenia, niedorozwój szkliwa, niekosmetyczne wypełnienia, wydłużenie startych zębów, diastemy między zębami) ​

Wybielanie zębów

Piękne, białe, lśniące i zdrowe zęby są marzeniem każdego z nas. Kolor naszego uzębienia zależy od stopnia mineralizacji tkanek twardych zęba. Niezależnie od tego co "dała nam natura" jesteśmy w stanie korygować kolor naszych zębów. Możemy w tym celu zastosować zabieg wybielania. Mamy do wyboru kilka metod i technik tego zabiegu. Jedną z nich jest wybielanie metodą domową - tzw. metoda nocnego wybielania nakładkowego. Zabieg przeprowadza się za pomocą specjalnego żelu, który aplikuje się we wcześniej przygotowaną nakładkę zębową i zakłada na noc. Efekt jest widoczny już po kilku dniach.
Inną metodą jest wybielanie zębów w gabinecie. W tym przypadku stosuje się środek znacznie mocniejszy i dzięki temu efekt uzyskuje się od razu. Zabieg ten musi być jednak przeprowadzany pod ścisłą kontrolą lekarza stomatologa.