- 22 - 301 02 24

- recepcja@dentis-stom.pl

- facebook/dentisstom

Endodoncja

endodoncja warszawa

endodoncja warszawa

endodoncja warszawa

Endodoncja to gałąź stomatologii zachowawczej, odpowiedzialna za leczenie kanałowe zębów. Mówiąc bardzo skrótowo, leczenie kanałowe polega na zredukowaniu zainfekowanej miazgi z kanałów korzeniowych i komory zęba przez chemiczne i mechaniczne opracowanie kanałów korzeniowych. Następnie wypełnia się je materiałami chemicznie obojętnymi, które nie powodują podrażnienia okolicy przy wierzchołku korzenia.

Nasza klinika w Warszawie specjalizuje się w wykonaniu zabiegów leczenia kanałowego przy użyciu mikroskopu. Zastosowanie tego sprzętu umożliwia zwiększenie widoczności, dokładną lokalizację wąskich kanałów oraz upoważnia do wykonywania zabiegów usuwania pozostawionych w korzeniach narzędzi endodontycznych.

Zabieg endodontyczny mocno ingeruje w zęba, dlatego często wymagana jest jego skomplikowana odbudowa. Zazwyczaj wystarczające jest zastosowanie wypełnienia w postaci materiału kompozycyjnego. W wypadku zębów tylnych, a zwłaszcza trzonowych, ryzyko złamania zęba leczonego kanałowo jest większe. Wówczas zaleca się pokrycie go koroną prodentyczną.

W klinice DENTIS sięgamy po najnowocześniejsze metody leczenia. Stosujemy:

  • innowacyjne ręczne i maszynowe narzędzia kanałowe do opracowania kanałów (K3, Profile, Mtwo, Protaper)
  • urządzenia do pomiarów kanałów, np. Raypex 5
  • profesjonalne systemy do wypełniania kanałów (system B. Obtura)
  • najnowocześniejszy ultradźwiękowy skaler Endo Chuck umożliwiający dotarcie do niedostępnych dla narzędzi ręcznych miejsc

Endodoncja Warszawa Targówek DENTIS to dogodna lokalizacja i najskuteczniejsze leczenie.

Słowo endodoncja (gr.) można przetłumaczyć jako: coś, co jest w środku zęba. Ta dziedzina stomatologii odpowiedzialna jest za strukturę zęba i procesy zachodzące w miazdze. Wiele osób jednak zadaje sobie pytanie czym jest właściwie wiedza w zębie? W ogólnym rozumieniu wiedza stomatologiczna i medyczna to dziedzina naukowa, bazująca na badaniach naukowych i doświadczeniach. Praktykując stomatologię należy także opierać się na innym rodzaju wiedzy. Znajomość anatomii i funkcjonowania połączona ze zdolnością oceny i diagnozowania problemu pozwala osiągnąć najlepsze efekty.