Pon-Pt: 8:00 - 20:00 | Sob: 8:00 - 14:00

Leczenie stomatologiczne w narkozie Warszawa

Narkoza, czyli znieczulenie ogólne (uśpienie) jest czasowym wyłączeniem świadomości. Wywołuje u pacjenta stan podobny do snu, połączony z niepamięcią zdarzeń, które miały miejsce w jego czasie. Znieczulenie ogólne hamuje aktywność ośrodkowego układu nerwowego, obniża napięcie mięśniowe, a tym samym całkowicie znosi ból. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych. 

Zabiegi w pełnym znieczuleniu wykonuje się najczęściej na oddziałach chirurgicznych, ale wskazania do nich istnieją także w innych dziedzinach medycyny, do których należy stomatologia. Narkoza bywa przy tym przydatna nie tylko przy skomplikowanych operacjach z zakresu chirurgii szczękowej. Podaje się ją niekiedy przy rutynowych procedurach, na przykład wówczas, gdy współpraca z pacjentem jest utrudniona ze względu na jego wysoki poziom lęku przed stomatologiem.

KIEDY STOSUJE SIĘ NARKOZĘ W LECZENIU STOMATOLOGICZNYM? 

W naszej klinice stomatologii w Warszawie narkozę proponujemy najczęściej:

 • przed trudnymi, bolesnymi zabiegami, w przypadku których pacjenta nie można znieczulić miejscowo,
 • kiedy wskazane jest wykonanie rozległego (np. obejmującego kilka zębów naraz), długotrwałego zabiegu,
 • kiedy pacjent cierpi na dentofobię, czyli paraliżujący lęk przed zabiegami stomatologicznymi, który całkowicie uniemożliwia podjęcie leczenia,
 • gdy pacjent nie współpracuje ze stomatologiem (dotyczy to np. najmłodszych dzieci albo osób dotkniętych chorobami psychicznymi).

Choć leczenie stomatologiczne w narkozie nie jest standardem i nie każdy gabinet oferuje taką możliwość, takie rozwiązanie bywa bardzo pomocne wielu sytuacjach. Dlatego w klinice DENTIS w stołecznym mieście Warszawa stomatologia i narkoza to wcale nierzadkie połączenie.

PROCEDURA PRZY LECZENIU STOMATOLOGICZNYM W NARKOZIE

Leki zwykle podawane są dożylnie. Na twarz pacjenta nakładana jest maseczka, a przez nią podawany tlen. Głębokość narkozy może być różna – zależne jest to od rodzaju zabiegu. Lekarzem wykonującym znieczulenie jest anestezjolog. Pomaga mu wykwalifikowana asystentka anestezjologiczna. Lekarz anestezjolog kwalifikuje pacjenta do znieczulenia, wybiera jego rodzaj oraz czuwa nad stanem i bezpieczeństwem pacjenta w czasie trwania zabiegu.

 • Leczenie stomatologiczne w narkozie rozpoczyna się od wizyty konsultacyjnej, podczas której anestezjolog zadaje pacjentowi szereg pytań: o przebyte i aktualne choroby, przyjmowane leki, alergie, a także o dotychczasowe przypadki zastosowania narkozy (w leczeniu stomatologicznym i nie tylko) i ewentualne powikłania.
 • W czasie wizyty konsultacyjnej pacjent otrzymuje od lekarza prowadzącego wytyczne dotyczące koniecznych do wykonania przed zabiegiem badań:
 1. Dorośli: morfologia, jonogram (sód, potas), czas protrombinowy, APTT, EKG (>40 r.ż.) kreatynina, poziom glukozy na czczo (>40 r.ż.), RTG >60 r.ż. HIV Ag/Ab (Combo) Przeciwciała HBS, Przeciwciała HCV;
 2. Dzieci: Morfologia, Badanie ogólne moczu (>5 lat), czas protrombinowy, APTT HIV Ag/Ab (Combo) Antygen HBS, Przeciwciała HCV, Anestezjolog może zlecić inne dodatkowe badania i konsultacje.
 • Na 5 dni przed zabiegiem nie należy przyjmować leków zawierających kwas acetylosalicylowy.
 • Bezpośrednio przed zabiegiem (3 godz.) nie wolno palić. Po zabiegu – 24 godz.
 • Dzień przed zabiegiem potwierdzić wizytę telefonicznie (recepcja kliniki dzwoni do pacjenta).
 • W dzień zabiegu pacjent powinien być 6 godzin na czczo.

Czym więc jest to połączenie: narkoza stomatologia? Jednym zdaniem – gdy Ty śpisz, Twój lekarz stomatolog pracuje. :)

Nie trzeba nikogo przekonywać, że leczenie zębów bez bólu i strachu przed dentystą to marzenie niejednego z pacjentów. Warszawa to miejsce, gdzie tego typu zabiegi zyskują na popularności, ale dzieje się tak nie tylko w Warszawie.

Dla osób, które boją się wizyty u stomatologa, najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie takich zabiegów pod narkozą.

NARKOZA STOMATOLOGIA WARSZAWA


Narkoza w stomatologii to uśpienie pacjenta wykonywane w obecności anestezjologa, który kontroluje podawanie środka usypiającego w czasie trwania zabiegu.

W czasie takiej wizyty mogą być wykonane takie zabiegi jak: wszczepienie implantów, wszystkie zabiegi chirurgiczne, wstęp do leczenia kanałowego oraz leczenie zachowawcze, jak również higiena jamy ustnej.

Pacjent nie odczuwa żadnego bólu ani strachu, a po zakończonym zabiegu nie pamięta nic, co działo się wokół niego. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i daje możliwość „zadbania” nawet o kilkanaście zębów jednocześnie.

W czasie całej wizyty nad bezpieczeństwem pacjenta czuwa anestezjolog.

W ZNIECZULENIU TYM WYKONUJEMY ZABIEGI Z ZAKRESU:

 • stomatologii zachowawczej;
 • chirurgii stomatologicznej;
 • implantologii.

Leczenie stomatologiczne w narkozie to świetne połączenie i pełny spokój podczas zabiegu. Nasz zespół specjalistów-stomatologów specjalizujących się w zabiegach pod narkozą jest do dyspozycji od poniedziałku do piątku (Warszawa Targówek) w dogodnej lokalizacji dla Państwa. Narkoza stomatologia Warszawa to najlepsze rozwiązanie.

ALTERNATYWY DLA NARKOZY – STOMATOLOGIA

Niezależne od tego, czy znieczulenie ogólne stosuje się podczas skomplikowanej, ratującej życie operacji, czy podczas rutynowego zabiegu z obszaru stomatologiinarkoza jest dużym obciążeniem dla organizmu. Choć zasadniczo jest to procedura bezpieczna, wiąże się z pewnym prawdopodobieństwem powikłań. Dlatego leczenie stomatologiczne w narkozie przeprowadza się tylko w sytuacjach, gdy korzyści z jej zastosowania są większe niż potencjalne ryzyko.

Najczęściej naszym pacjentom nie proponujemy znieczulenia ogólnego, lecz miejscowe – całkowicie znoszące ból, ale nie wpływające na stan świadomości. Inną alternatywą dla narkozy w stomatologii, w Warszawie stosowaną m.in. w klinice DENTIS, jest sedacja wziewna podtlenkiem azotu, która obniża aktywność ośrodkowego układu nerwowego, uspokaja pacjenta, podnosi jego samopoczucie, zmniejsza jego wrażliwość na ból, ale również nie wyłącza świadomości.

Niezależnie od tego, którą metodę znieczulenia rekomendujemy w indywidualnym przypadku, zawsze dbamy o to, by zabiegi stomatologiczne w klinice DENTIS na warszawskim Targówku nie wiązały się z najmniejszym dyskomfortem naszych pacjentów.