Pon-Pt: 8:00 - 20:00 | Sob: 8:00 - 14:00

Implantologia

Co to jest implant?

W stomatologii jest to element zastępujący korzeń własnego zęba. Wprowadzony chirurgicznie w kość wyrostka zębodołowego, pozwala na wykonanie stałego uzupełnienia protetycznego .

Podstawowym materiałem z jakiego robione są implanty jest tytan. Jest on doskonale tolerowany przez organizm a jednocześnie na tyle wytrzymały, żeby znieść obciążenia takie, jakim podlegają korzenie naturalnych zębów.

Cały zabieg podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym-chirurgicznym, następuje wszczepienie tytanowego implantu. Dopiero po kilku miesiącach można dokonać odbudowy protetycznej i poddać implanty jakimkolwiek obciążeniom. Proces jest długotrwały, ale w zamian gwarantuje dożywotnią podbudowę pod protetykę.

W zakresie wykonywanych zabiegów współpracujemy ze światowym liderem implantologii, firmą BIOMET 3l, której przedstawicielem na polskim rynku jest Dental Depot Wasio.
Nie u każdego pacjenta można jednak zastosować leczenie implantologiczne. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do takiego leczenia są choroby takie jak nowotwory, AIDS, cukrzyca, nadciśnienie, osteoporoza, choroby psychiczne. Względnie nie powinno się wszczepiać implantów nałogowym palaczom, alkoholikom, alergikom, chorym na chorobę reumatyczną, chorobę wieńcową, osobom po 65 roku życia oraz osobom młodym, które jeszcze rosną.