Pon-Pt: 8:00 - 20:00 | Sob: 8:00 - 14:00

Stomatolog dziecięcy Warszawa

Denerwujesz się przed wizytą u dentysty - nie możesz spać, obawiasz się bólu i dyskomfortu? Coraz więcej osób decyduje się na regularność, dzięki czemu wizyty kontrolne pozwalają na uniknięcie poważniejszych ubytków. Wciąż jednak panuje opinia, że wizyta u stomatologa to ból, stres i nieprzyjemna konieczność. Nic dziwnego, że wiele dzieci nawet bez wcześniejszych doświadczeń na samą wiadomość o planowanej wizycie reaguje płaczem i dużym strachem oraz traumą.

Jak walczyć z taką sytuacją?

Rozwiązaniem może być stomatolog dziecięcy. Czym różni się on od "zwykłego" dentysty? Przede wszystkim podejściem - choć każdy członek naszego zespołu posiada poza wiedzą i doświadczeniem również szereg dodatkowych kwalifikacji, to jednak stomatolog dziecięcy specjalizuje się właśnie w pracy z dziećmi. Dzięki temu najmłodsi pacjenci stopniowo poznają lekarza, gabinet i sposób leczenia. Warto umówić się na pierwszą wizytę kontrolną jeszcze przed wystąpieniem poważnych problemów - dziecko będzie miało możliwość zadawania pytań, pozna także sposoby odpowiedniego mycia ząbków. Doskonale działa także przykład rodziców - jeśli nie traktują oni wizyty u dentysty jako zła koniecznego, dziecko nie będzie przejmowało ich zachowania.

Gabinet stomatologiczny dla dzieci dzięki specjalnym dekoracjom przestaje być kojarzony z bólem i nieprzyjemnymi zabiegami. Jeśli zatem interesuje Cię wykwalifikowany stomatolog dziecięcy, Warszawa poleca: klinika Dentis pomoże zarówno młodszym, jak i nieco starszym pacjentom.

Dla dzieci wizyta w u stomatologa wiąże się często z traumatycznym przeżyciem. To dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać wykwalifikowanego dentystę, który posiada stosowne przygotowanie do leczenia najmłodszych pacjentów.

Każdy dentysta dziecięcy, przyjmujący w naszym gabinecie Dentis w Warszawie przeszedł szereg specjalistycznych szkoleń, które dały solidną podstawę usprawnienia opieki nad dziećmi. Oprócz wiedzy dentystycznej, stomatolog posiada umiejętności z dziedziny psychologii dziecięcej, dlatego wizyta u dentysty nie kojarzy się najmłodszym z przykrą koniecznością.

Opieka stomatologiczna u dzieci powinna rozpocząć się już między 2 a 3 rokiem życia. Każdy dentysta dziecięcy, który tworzy nasz gabinet na Targówku doskonale wie, że w przypadku najmłodszych pacjentów najważniejsza jest prewencja. Specjaliści od stomatologii dziecięcej doskonale znają także specyfikę leczenia uzębienia dzieci.

Nasz gabinet zlokalizowany w Warszawie, w którym przyjmują stomatolodzy dziecięcy, to przyjazna przestrzeń, w której Twoja pociecha poczuje się bezpiecznie, a wizyta u dentysty stanie się interesującą przygodą.