Pon-Pt: 8:00 - 20:00 | Sob: 8:00 - 14:00

Periodontologia Warszawa

Krwawiące dziąsła? Odsłonięte szyjki? Rozchwiane zęby?
Tego możesz uniknąć!

MOŻESZ UNIKNĄĆ KRWAWIĄCYCH DZIĄSEŁ, ODSŁONIĘTYCH SZYJEK I ROZCHWIANYCH ZĘBÓW

Często słyszy się, że ruchomość zębów jest pierwszym znakiem wskazującym na rychłą utratę uzębienia. Nic bardziej mylnego. Nawet bardzo rozchwiany ząb często można uratować. Wizyta u periodontologa w Warszawie pozwoli wielu pacjentom uniknąć przedwczesnego używania ruchomych protez zębowych.

Rozwój współczesnej medycyny umożliwia precyzyjne odtworzenie kości wokół zębów, regenerację tkanek przyzębia czy utrzymanie poprawnej kondycji dziąseł. W klinice DENTIS znajdziesz kompleksową specjalistyczną opiekę periodontologiczną. Dogodna lokalizacja – Warszawa Targówek – umożliwi wygodne dotarcie do naszego gabinetu.

Periodontologia obecnie jest bardzo istotnym działem stomatologii. Niekiedy bagatelizujemy sygnały, jakie wysyła nasz organizm i zwlekamy z konsultacją ze specjalistą. Tak bywa także z problemami dotyczącymi jamy ustnej. Przykry zapach lub nieestetyczny wygląd naszego uzębienia krępują nas i powodują poczucie wstydu. Tymczasem problem nie znika, lecz narasta. Zaniedbania schorzeń dziąseł mogą powodować powstawanie kolejnych chorób. Kluczowe jest zlokalizowanie problemu, diagnoza i zastosowanie leczenia. Może się okazać, że odpowiednia terapia lecznicza jest w stanie ostatecznie uporać się z naszymi przykrymi dolegliwościami.

W naszej klinice specjaliści to wykwalifikowana kadra, która skutecznie i kompleksowo zajmuje się leczeniem chorób dziąseł. Warto skorzystać z konsultacji i bez obaw rozpocząć leczenie. Dzięki, temu możesz zwiększyć komfort życia, zniwelować stres przy spożywaniu posiłków i pożegnać się z uporczywym bólem. Odzyskasz nie tylko zdrowie, ale także piękny uśmiech.

Walory estetyczne naszego uzębienia są ważne. Wszelkie zaburzenia mogą potęgować kompleksy, wpędzać w nieśmiałość, a nawet wycofanie społeczne. Niechęć pokazania uśmiechu może znacząco ograniczać nasze życie towarzyskie i spychać nas na margines. Nie jest to korzystny stan dla naszej psychiki i ogólnego funkcjonowania. Dlatego zdrowie jamy ustnej zapewnia nam także swobodę i komfort psychiczny, który jest niezwykle ważnym czynnikiem jakości życia.

Pamiętajmy, że skorzystanie z pomocy specjalistów w niektórych sytuacjach jest konieczne. Nie zaniedbujmy obowiązku dbania o nasze zdrowie. Postawmy na siebie – profilaktyka i leczenie schorzeń są gwarancją naszego dobrego samopoczucia. Nie zostawiajmy kwestii poprawy naszego zdrowia na później, bo czas często nie jest naszym sprzymierzeńcem. Jeśli cierpisz na dolegliwości dziąseł, skorzystaj z usług, jakie oferuje periodontologia. Umów się na wizytę w naszej klinice i odzyskaj zdrowe dziąsła.

KIM JEST PERIODONTOLOG? CZYM SIĘ ZAJMUJE?

Kim jest periodontolog? Czym zajmuje się periodontologiaWarszawa jest miastem, w którym tempo życia często nie pozwala na poświęcenie dostatecznie wiele uwagi codziennym zabiegom pielęgnacyjnym, nawet jeśli mamy świadomość, jak ważne jest używanie kremu z filtrem UV czy nitkowanie przestrzeni międzyzębowych. Periodontolog to specjalista, do którego możemy – a wręcz powinniśmy – zwrócić się właśnie wtedy, gdy zaniedbaliśmy nieco higienę jamy ustnej i pozwoliliśmy, by na naszych zębach wytworzył się kamień.

JAKIE SĄ PRZYCZYNY CHORÓB PRZYZĘBIA?

Płytka nazębna to najczęstsza przyczyna chorób, których leczeniem zajmują się specjaliści periodontologii w Warszawie w klinice stomatologicznej DENTIS. Odkładający się kamień składa się bowiem ze zmineralizowanych resztek jedzenia, ale także bakterii (dla których jest ono znakomitą pożywką), które wydzielają enzymy i toksyny odpowiedzialne za większość zmian chorobowych w obszarze tkanek przyzębia, takich jak krwawienie dziąseł, odsłanianie się szyjek zębowych, obrzęki, nadwrażliwość na smaki, zmiany temperatur, a nawet rozchwianie zębów

Choroby przyzębia mogą być również konsekwencją innych problemów, z jakimi zmaga się wielu mieszkańców WarszawyPeriodontologia często zajmuje się leczeniem pacjentów z wadami zgryzu albo noszących nieodpowiednio dobrane protezy zębowe. Do gabinetu trafiają osoby zmagające się z bruksizmem (mimowolnym zgrzytaniem zębami), ale także cukrzycą, bulimią czy nowotworami. Problemy z przyzębiem mogą być też konsekwencją niedoborowej diety, zażywania niektórych leków lub palenia papierosów.

KIEDY SKORZYSTAĆ Z POMOCY PERIODONTOLOGA?

Niezależnie od tego, co jest przyczyną Twoich problemów, współczesna periodontologia – w Warszawie w klinice DENTIS utrzymana na najwyższym światowym poziomie – jest w stanie poradzić sobie z uciążliwymi chorobami przyzębia, przywracając Ci piękny uśmiech, a przede wszystkim zdrowie. Zapoznaj się z poniższą listą najczęstszych problemów, którymi zajmują się specjaliści periodontologii. Sprawdź, w jaki sposób możemy Ci pomóc w naszej klinice na warszawskim Targówku.

1) Krwawienie dziąseł

Ból, obrzęk i krwawienie to główne objawy chorób dziąseł i przyzębia. Jeżeli usunięcie kamienia u higienistki nie przynosi pożądanych rezultatów, warto zasięgnąć porady specjalisty.


2) Ruszające się zęby

Utrata stabilności zębów spowodowana jest zazwyczaj poważnymi chorobami przyzębia. Redukcja kości wokół zębów utrudnia żucie i odgryzanie, a także powoduje przemieszczanie się zębów.


3) Nieprzyjemny zapach z ust

Nieprzyjemny zapach to efekt stanów zapalnych dziąseł. To przypadłość całkowicie odwracalna, której leczenie często nie zajmuje wiele czasu.


4) Problemy ze śluzówką

By zaobserwować zmiany w śluzówce, lekarz bada język, policzki i wargi. Gdy zauważy zmiany chorobowe, zaleca badanie mikroskopowe.


5) Profilaktyka onkologiczna

Periodontolog bada wszystkich palaczy, by sprawdzić, czy nie cierpią na leukolakię.


6) Nadwrażliwość i odsłonięte korzenie

Najlepszym sposobem na poprawienie estetyki twarzy jest pokrycie recesji dziąseł (tzw. estetyka czerwona).


7) Krótkie wędzidełko

Korekta wędzidełka lub języka warunkuje prawidłowy rozwój mowy. Tylko po unormowaniu długości wędzidełka można rozpocząć leczenie ortodontyczne.


8) Związek zębów i serca

Specjaliści udowodnili, że bakterie z jamy ustnej mogą przedostawać się do innych narządów za pośrednictwem krwiobiegu. Zdrowy i piękny uśmiech wpływa więc na kondycję całego organizmu.

Periodontologia stoi na straży zdrowych i silnych dziąseł. Zadbaj o biało-czerwoną harmonię.

Klinika dentystyczna DENTIS świadczy profesjonalne zabiegi w mieście Warszawa, dzielnicy Targówek.