pon-pt 800-2000sob 800-1400

- 22 - 301 02 24

- recepcja@dentis-stom.pl

Periodontologia Warszawa

Krwawiące dziąsła? odsłonięte szyjki? rozchwiane zęby?
Tego możesz uniknąć!

Możesz uniknąć krwawiących dziąseł, odsłoniętych szyjek i rozchwianych zębów

Ruchomość zębów w ogólnej opinii to pierwszy znak, prowadzący do utraty uzębienia. Nic bardziej mylnego. Nawet bardzo rozchwiany ząb często można uratować. Wizyta u periodontologa w Warszawie pozwoli wielu pacjentom uniknąć przedwczesnego używania ruchomych protez zębowych.

Rozwój współczesnej medycyny umożliwia precyzyjne odtworzenie kości wokół zębów, regenerację tkanek przyzębia czy utrzymanie poprawnej kondycji dziąseł. W klinice DENTIS znajdą Państwo kompleksową specjalistyczną opiekę periodontologiczną. Dogodna lokalizacja – Warszawa Targówek – umożliwi wygodne dotarcie do naszego gabinetu.

Periodontologia obecnie jest bardzo istotnym działem stomatologii. Niekiedy bagatelizujemy sygnały jakie wysyła nasz organizm i zwlekamy z konsultacją u specjalisty. Tak też bywa i z problemami w obrębie jamy ustnej. Przykry zapach lub nieestetyczny wygląd naszego uzębienia nas krępują i powodują poczucie wstydu. Tymczasem problem nie znika, lecz narasta. Zaniedbania schorzeń dziąseł mogą powodować powstawanie innych chorób. Kluczowe jest zlokalizowanie problemu, diagnoza i zastosowanie leczenia. Okazać się może, że odpowiednia terapia lecznicza jest w stanie ostatecznie uporać się z naszymi przykrymi dolegliwościami.

W naszej klinice, specjaliści to wykwalifikowana kadra, która skutecznie i kompleksowo zajmuje się leczeniem schorzeń w obrębie dziąseł. Warto skorzystać z konsultacji i bez obaw rozpocząć leczenie. Dzięki, temu możemy odzyskać komfort życia, zniwelować stres przy spożywaniu posiłków i pożegnać się z uporczywym bólem. Możemy odzyskać nie tylko zdrowie, ale także piękny uśmiech. Walory estetyczne naszego uzębienia są ważne. Wszelkie zaburzenia mogą potęgować kompleksy, wpędzać w nieśmiałość a nawet i wycofanie społeczne. Krępowanie pokazania uśmiechu w towarzystwie może znacząco ograniczać nasze życie towarzyskie i usuwać nas na margines. To nie jest korzystny stan dla naszej psychiki i ogólnego funkcjonowania. Dlatego zdrowie jamy ustnej zapewnia nam także swobodę i komfort psychiczny, który jest niezwykle ważnym czynnikiem jakości życia.

Pamiętajmy, że skorzystanie z pomocy specjalistów w niektórych sytuacjach jest konieczne. Nie zaniedbujmy obowiązku dbania o nasze zdrowie. Postawmy na siebie – profilaktyka i leczenie schorzeń są gwarancją naszego dobrego samopoczucia. Nie zostawiajmy kwestii naszego zdrowia na później, bo bywa tak, że czas nie jest naszym sprzymierzeńcem i może grać na naszą niekorzyść. Jeśli cierpisz na dolegliwości dziąseł skorzystaj z zakresu usług, jakie oferuje periodontologia. Umów się na wizytę w naszej klinice i odzyskaj zdrowe dziąsła.

Kim jest PERIODONTOLOG? Kiedy może nam pomóc?

1) Krwawienie dziąseł

Ból, obrzęk i krwawienie to główne objawy dziąseł i przyzębia. Jeżeli usunięcie kamienia u higienistki nie przynosi pożądanych rezultatów, warto zasięgnąć porady specjalisty.


2) Ruszające się zęby

Utrata stabilności zębów spowodowana jest zazwyczaj poważnymi chorobami przyzębia. Redukcja kości wokół zębów utrudnia żucie i odgryzanie, a także powoduje przemieszczanie się zębów.


3) Nieprzyjemny zapach z ust

Nieprzyjemny zapach to efekt stanów zapalnych dziąseł. To przypadłość całkowicie odwracalna, której leczenie często nie zajmuje wiele czasu.


4) Problemy ze śluzówką.

By zaobserwować zmiany w śluzówce, lekarz bada język, policzki i wargi. Gdy zauważy zmiany chorobowe, zaleca badanie mikroskopowe.


5) Profilaktyka onkologiczna.

Periodontolog bada wszystkich palaczy, czy nie cierpią na leukolakię.


6) Nadwrażliwość i odsłonięte korzenie

Najlepszym sposobem na poprawienie estetyki twarzy jest pokrycie recesji dziąseł (tzw. estetyka czerwona).


7) Krótkie wędzidełko

Korekta więzadełka lub języka warunkuje prawidłowy rozwój mowy. Tylko po unormowaniu długości więzadełka można rozpocząć leczenie ortodontyczne.


8) Związek zębów i serca

Specjaliści udowodnili, że bakterie z jamy ustnej mogą przedostawać się do innych narządów za pośrednictwem krwiobiegu. Zdrowy i piękny uśmiech wpływa więc na kondycję całego organizmu.

PERIODONTOLOGIA stoi na straży zdrowych i silych dziąseł. Zadbaj o biało-czerwoną harmonię.

Klinika dentystyczna DENTIS świadczy profesjonalne zabiegi w mieście Warszawa, dzielnicy Targówek.