Pon-Pt: 8:00 - 20:00 | Sob: 8:00 - 14:00

Endodoncja

Endodoncja to gałąź stomatologii zachowawczej, odpowiedzialna za leczenie kanałowe zębów. Mówiąc bardzo skrótowo, leczenie kanałowe polega na zredukowaniu zainfekowanej miazgi z kanałów korzeniowych i komory zęba przez chemiczne i mechaniczne opracowanie kanałów korzeniowych. Następnie wypełnia się je materiałami chemicznie obojętnymi, które nie powodują podrażnienia okolicy przy wierzchołku korzenia.

Nasza klinika w Warszawie specjalizuje się w wykonaniu zabiegów leczenia kanałowego przy użyciu mikroskopu. Zastosowanie tego sprzętu umożliwia zwiększenie widoczności, dokładną lokalizację wąskich kanałów oraz upoważnia do wykonywania zabiegów usuwania pozostawionych w korzeniach narzędzi endodontycznych.

Czym jest endodoncja?

Zabieg endodontyczny mocno ingeruje w zęba, dlatego często wymagana jest jego skomplikowana odbudowa. Zazwyczaj wystarczające jest zastosowanie wypełnienia w postaci materiału kompozycyjnego. W wypadku zębów tylnych, a zwłaszcza trzonowych, ryzyko złamania zęba leczonego kanałowo jest większe. Wówczas zaleca się pokrycie go koroną prodentyczną.

Zabieg z zakresu endodoncji w klinice DENTIS

Ponieważ endodoncja Warszawa zajmuje się poważnymi zabiegami w obrębie kanałów zęba, warto oddać się w ręce profesjonalistów. Nasza klinika to usługi na najwyższym poziomie, dzięki czemu leczenie przebiega szybko i bez komplikacji. Korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu i podczas leczenia łączymy wieloletnie doświadczenie oraz nowoczesne technologie oraz stosowanie wysokiej klasy materiałów wypełnieniowych.

Dokładamy wszelkich starań, by zapewnić naszym klientom komfort i poczucie bezpieczeństwa podczas wykonywania zabiegów endodontycznych. Wiemy, jak duży stres wiąże się z podjęciem leczenia stomatologicznego, a w szczególności z leczeniem kanałowym. Wiele osób obawia się i odkłada tę decyzję. To błąd, który prowadzi do pogłębienia dolegliwości. Im szybciej zdecydują się Państwo na podjęcie leczenia, tym mniejsze ryzyko występowania komplikacji i trudności w leczeniu. Jeśli zatem interesuje Państwa endodoncja, Warszawa poleca klinikę DENTIS. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z całością naszej oferty.

W klinice DENTIS sięgamy po najnowocześniejsze metody leczenia

Stosujemy:

  • innowacyjne ręczne i maszynowe narzędzia kanałowe do opracowania kanałów (K3, Profile, Mtwo, Protaper)
  • urządzenia do pomiarów kanałów, np. Raypex 5
  • profesjonalne systemy do wypełniania kanałów (system B. Obtura)
  • najnowocześniejszy ultradźwiękowy skaler Endo Chuck umożliwiający dotarcie do niedostępnych dla narzędzi ręcznych miejsc

Etymologia słowa endodoncja:

Słowo endodoncja (gr.) można przetłumaczyć jako: coś, co jest w środku zęba. Ta dziedzina stomatologii odpowiedzialna jest za strukturę zęba i procesy zachodzące w miazdze. Wiele osób jednak zadaje sobie pytanie czym jest właściwie wiedza w zębie? W ogólnym rozumieniu wiedza stomatologiczna i medyczna to dziedzina naukowa, bazująca na badaniach naukowych i doświadczeniach. Praktykując stomatologię należy także opierać się na innym rodzaju wiedzy. Znajomość anatomii i funkcjonowania połączona ze zdolnością oceny i diagnozowania problemu pozwala osiągnąć najlepsze efekty.