Pon-Pt: 8:00 - 20:00 | Sob: 8:00 - 14:00

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

WSPÓŁCZESNE METODY LECZENIA KANAŁOWEGO – WARSZAWA

Mieszkasz w takiej metropolii, jak WarszawaLeczenie kanałowe kojarzy Ci się z długotrwałym, bolesnym „zatruwaniem” zęba? W stolicy bez trudu znajdziesz nowoczesną klinikę stomatologiczną, taką jak DENTIS, w której przeprowadzone w znieczuleniuleczenie endodontyczne (czyli kanałowe) nie sprawi Ci najmniejszego dyskomfortu! Wieloetapowy, przykry zabieg, jaki być może pamiętasz z dzieciństwa lub znasz z opowiadań rodziców, to już przeszłość. Dziś w Warszawieleczenie kanałowe odbywa się pod mikroskopem, z użyciem najnowocześniejszych technologii, bez bólu!

CZEMU SŁUŻY LECZENIE KANAŁOWE?

W naszej klinice stomatologicznej w Warszawie leczenie kanałowe podejmujemy, gdy u pacjenta – na skutek zaawansowanej próchnicy lub np. urazu mechanicznego – doszło do nieodwracalnego uszkodzenia miazgi zęba. Jest to bogato unaczyniona i unerwiona tkanka, która zaopatruje ząb w niezbędne substancje odżywcze i umożliwia jego regenerację. Miazga wykazuje przy tym wysoką wrażliwość na bodźce. Ból zęba jest sygnałem, że w strukturze tej toczy się proces zapalny. Niestety, wówczas często jest już za późno na to, by go wyleczyć.

Uszkodzenie miazgi nie musi jednak być równoznaczne z koniecznością ekstrakcji zęba. Nawet wówczas, gdy jest on martwy (czyli pozbawiony miazgi), może służyć pacjentowi przez wiele lat. W tym celu jednak należy oczyścić go z objętej stanem zapalnym (lub już obumarłej) miazgi, by znajdujące się w niej chorobotwórcze mikroorganizmy nie rozprzestrzeniały się w jamie ustnej, a z czasem nie doprowadziły do infekcji ogólnoustrojowej. Wykonywane w klinice DENTIS w Warszawieleczenie kanałowe pod mikroskopem to właśnie sposób na precyzyjne usunięcie z zęba miazgi.

KIEDY PODEJMUJEMY LECZENIE KANAŁOWE?

W naszej klinice w Warszawie leczenie kanałowe podejmujemy w ostateczności – kiedy zęba nie można już wyleczyć metodami stomatologii zachowawczej. Najczęściej dotyczy to pacjentów, którzy zgłaszają się do nas z takimi objawami, jak pulsujący ból zęba, silna nadwrażliwość na zimno, ciepło czy określone smaki, nieprzyjemny zapach z jamy ustnej, gorączka. Te symptomy najczęściej świadczą o zaawansowanej infekcji miazgi zęba. Nie są one jednak jednoznacznym wskazaniem do leczenia endodontycznego.

O konieczności podjęcia leczenia kanałowego w Warszawie w klinice stomatologicznej DENTIS decydujemy po przeprowadzeniu szczegółowej diagnostyki. Zabieg wpływa na stan chorego zęba w sposób nieodwracalny – staje się on słabszy od pozostałych, bardziej podatny na urazy, przebarwienia. Dlatego nim rozpoczniemy skomplikowane leczenie kanałowe pod mikroskopem w Warszawie, wykonujemy zdjęcie rentgenowskie. Pozwala ono dokładnie ocenić stopień zaawansowania zmian chorobowych i szanse na uratowanie zęba.

LECZENIE KANAŁOWE WARSZAWA

Leczenie kanałowe przeprowadza się pod mikroskopem, szczególnie w Warszawie. Ogromne powiększenie pozwala lekarzowi na precyzyjne odnalezienie nawet niewidocznych gołym okiem kanałów i ich odgałęzień. Leczenie kanałowe pod mikroskopem wykonuje się na jednej wizycie co zapobiega kilkukrotnemu nadkażaniu leczonych kanałów.

Leczenie kanałowe nie zalicza się do zbyt przyjemnych zabiegów – w dodatku wokół niego urosło wiele mitów. Część osób obawia się procesu "zatruwania", inni martwią się o ból czy ewentualne powikłania. Tymczasem profesjonalne kliniki oferują leczenie w najwyższym standardzie i korzystają z nowoczesnych technologii. Klinika DENTIS znajduje się pod tym względem w czołówce. Dlaczego jest to tak ważne? Przede wszystkim opracowanie kanałów wymaga dużej precyzji i staranności. Tu nie ma mowy o żadnych niedociągnięciach – każdy błąd może skutkować koniecznością ponownego przeprowadzenia leczenia, co z kolei wiąże się z kosztami i dodatkowym stresem.

Nie zawsze zresztą możliwe będzie ponowne czyszczenie i wypełnienie kanałów. Wszystko to sprawia, że najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie kompleksowego leczenia i użycie najlepszych wypełnień oraz narzędzi. Dzięki stosowaniu mikroskopu stomatolog ma możliwość zbadania kanałów i poznania ich dokładnej budowy, co jest szczególnie ważne w przypadku nietypowego ułożenia lub powstania tzw. mikrokanałów.

W przypadku tradycyjnego leczenia kanałowego często zachodzi obawa, że ząb nie zostanie dokładnie opracowany – pacjenci skarżą się wówczas na dolegliwości bólowe, często występuje również stan zapalny wokół wierzchołka zęba. Dlatego leczenie kanałowe pod mikroskopem na skrócenie czasu zabiegu oraz możliwość wypełnienia zęba podczas jednej wizyty. Nie musisz już obawiać się wielokrotnych wizyt wypełnionych stresem i dyskomfortem – w naszej klinice masz możliwość szybkiego i bezbolesnego rozwiązania problemu. Przyjazna atmosfera i profesjonalizm naszego zespołu sprawia, że nie musisz denerwować się przed wizytą u dentysty.

BEZBOLESNE LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM

Leczenie kanałowe pod mikroskopem bez bólu i konieczności wymiany opatrunków po kilku tygodniach? To możliwe – sprawdź, jak wiele możemy Ci zaoferować. Jeśli zatem interesuje Cię profesjonalne leczenie, nasza klinika to najlepszy wybór.

Zabieg jest w 100 % bezbolesny i komfortowy dla pacjenta, gwarantuje jednocześnie najbardziej precyzyjne usunięcie martwej tkani i umożliwia bardzo dokładne wypełnienie kanału. Jednym słowem następnym razem jak pomyślimy o leczeniu kanałowym pod mikroskopem – pomyślmy o specjalistycznej opiece w gabinetach DENTIS w Warszawie.